Web Design Braila

Portofoliu si blog personal – Dediu Fanel-Florin

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter

Blogosfera romaneasca (part II)

Posted by Dediu Fanel-Florin 2 Comments

În această parte doresc să vorbesc despre bloggerii care vor să facă bani din nimic, uşor, fără stres cu ajutorul unu blog.

Chestia asta e cam imposibilă. Nu poţi să faci bani din nimic şi asta e o realitate şi în lumea internetului.

Când îţi faci blog, indiferent că e personal sau pe o anumită nişă, trebuie să fii original. Originalitatea îţi aduce vizitatori şi un loc mai sus în motoarele de căutare. Deci dacă vrei să faci bani asta ar fi ca o regula.

Toată lumea a fost acaparată de fenomenul Google Adsense . Abia îşi lansează blogul online şi hopa şi câteva adsensuri pe pagină. E deranjant şi în acelaşi timp şi ineficient. După cum am spus şi în articolul 5 reguli importante legate de un site reclama în exces e ca şi cum ai invita vizitatorul site-ului să iasă de pe site.

Părerea mea faţă de această idee de a face bani uşor şi/sau din nimic mi-am exprimat-o şi în articolul anterior, Faci bani online .

Deci îi atenţionez pe cei care cred că în mediul online se fac bani mulţi, uşor şi fără să ridici un pai , că deşi sunt activ pe internet de ceva timp nu am nici-un Mercedes la scară, nu am vre-un cont de 50,000 euro 500,000,000 de euro în bancă sau vreo barcă ce mă aşteaptă în week-end-urile însorite pe faleză.

Despre

Cu peste 5 ani de experienta in domeniul web designului, Dediu Fanel Florin a facut o pasiune pentru mediul online imbinand utilul cu placutul.

2 Responses so far.

  1. acelasi spune:

    numai aberatii scrii:)) pun-te la munca frate…lasa textele pe net;)

  2. :) ) am terminat programul..stai liniştit


Articole populare

pinocchio1

Faci bani online

De multe ori i-am auzit pe mulţi şi am ...

SITE

500 de milioane de e

Atat au dat cei de la guvern pe un portal ...

A scrie romaneste co

Suntem români ( fie că vrem sau că nu ... ...

Cel mai ieftin mod de a

Cel mai ieftin mod d

Normal, dacă vrei ca nişte webdesigneri profesionişti să-ţi construiască un ...

logo1w

Google-Intre colos s

Am urmărit la TV un documentar despre marea companie multinaţională ...